Zielona herbata posiada wiele odmian, zależnie od rodzaju liści a także strefy klimatycznej. Gatunki zielonej herbaty możemy spotkać przede wszystkim w Japonii i Chinach, ale również Sri Lance, Iranie, Argentynie, Indiach czy Kenii. Herbatę zieloną cechuje niska temperatura (ok. 65-80 stopni Celsjusza). Przyjmuje ona różne odcienie zieleni w zależności od gatunku, zaleca się jednak zaparzanie nie dłuższe niż 3 minuty, zaparzana zbyt długo posiada właściwości uspokajające a nawet usypiające. Herbatę zieloną poleca się kobietom w ciąży jako substytut kawy. Posiada ona bowiem oprócz niegroźnych dla płodu ilości kofeiny ogromne pokłady przeciwutleniaczy. Zaleca się ją również osobom na diecie, szczególnie tych u których występuje otłuszczenie narządów wewnętrznych. Do najbardziej znanych gatunków zielonej herbaty należą Sencha, Bancha, Matcha, Oolong i Gunpowder. Kupując ją należy sięgnąć po sypaną – ekspresowa zawiera najczęściej fabryczne ścinki, nie posiadające żadnych właściwości ani wartości odżywczych.

podolodzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here