Istnieją trzy ziarna, które są wspaniałym źródłem węglowodanów. Ziarna te leczą i pomagają schudnąć, szczególnie z okolic brzucha. Warto stosować je więc do codziennego gotowania. Pierwszym z tych ziaren jest gryka. Gryka i mąką gryczana są naturalnie bezglutenowe. Gryka nie wywołuje cukrzycy, nadciśnienia, astmy, zapalenia stawów, otyłości czy problemów z układem pokarmowym, jest produktem leczniczym i wspomagającym zdrowie. Gryka ma więcej białka i błonnika niż większość dostępnych nam ziaren. Zaledwie 100 gramów gryki zaspokaja aż 26% naszego dziennego zapotrzebowania na błonnik. Kobiety, które są przed menopauzą, powinny jeść duże ilości błonnika gdyż chroni on przed rakiem piersi. Kolejnym z ziaren są jagły. Kasza jaglana jest nieprzetworzona i zawiera tylko naturalne i lekkostrawne składniki. Jej działanie odkwasza organizm. Jaglanka poprawia także przemianę materii, przyspiesza nasz metabolizm i oczyszcza jelita. Kasza jaglana jest także bogatym źródłem krzemu, który powoduje, że mamy piękną skórę i paznokcie, utrzymuje także elastyczność naczyń krwionośnych. Trzecim ziarnem jest Quinoa. Zawiera ona w sobie dwa razy więcej białka niż te, które znajdują się w brązowym ryżu, ma więcej błonnika i niski indeks glikemiczny. Quinoa jest doskonałym źródłem węglowodanów i źródłem bogatym w mangan, magnez, wapń, miedź, żelazo, fosfor, witaminę E i witaminy z grupy B. Należy dbać o swoje ciało i karmić je wartościowymi węglowodanami, aby poprawić swój stan zdrowia.

bodyandmind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here