Zbliżający się okres letni to zawsze pora, w której planuje się wyjazdy i wakacyjne wyprawy – często jest to rozbijanie namiotu pod przysłowiową „chmurą” oraz szereg innych możliwych form rekreacji w terenie i na łonie natury. Często podczas przygotowań skupiamy się na praktycznych rzeczach, które musimy ze sobą zabrać na wyprawę, a nasze zdrowie niestety idzie w chwilową odstawkę – co jest bardzo złą rzeczą. Podczas pakowania i przygotowywania listy rzeczy do zabrania ze sobą nie należy zapomnieć o szeregu rzeczy, które pomogą uchronić nasze zdrowie bez względu na to, dokąd się wybierzemy i w jakich warunkach przyjdzie nam przebywać i nocować. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą bandaże i środki dezynfekujące, zwłaszcza jeśli wiemy, że prawdopodobnie przyjdzie nam się pobrudzić – od rany gorsza jest tylko zabrudzona rana, co może prowadzić do infekcji i poważniejszych chorób. Nie zapominajmy też o plastrach i maści na oparzenia, jeśli przewidujemy, że możemy ich doznać (np. podczas rozpalania ogniska). Jeśli planujemy dłuższe wędrówki lub na przykład jazdę na rowerze, ważnym jest również zabranie środka na obtarcia, których możemy doznać na stopach bądź w innych miejscach ciała. Z kolei jeżeli wybieramy się pod namiot i planujemy nocować pod gołym niebem, zadbajmy o zabranie środków na komary i meszki, ponieważ inaczej czekają nas same bezsenne noce. I podczas całej wyprawy czy podróży pamiętajmy o jednym – to zdrowie jest najważniejsze!

dbamourode.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here