Każdy z nas zapewne posiada w swojej kuchni natkę pietruszki, warto więc używać jej jak najczęściej, bo przynieść nam może wiele korzyści. Ze swoich pro-zdrowotnych właściwości znana jest od wieków i z powodzeniem stosowana na wiele dolegliwości. Przede wszystkim zielone liście są bogactwem witamy C, ale także witamin z grupy A, żelaza oraz soli mineralnych. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie natki z własnego ogrodu (chociażby była to doniczka na parapecie), świeżo zerwanej i poszatkowanej. W sezonie zimowym możemy wspomagać się zamrożonymi lub zasuszonymi zapasami.
Propozycje posiłków, gdzie przemycamy pietruszkę:
– kefir lub jogurt naturalny doprawiony ziołami i posypany natką plus kromka ciemnego chleba
– duszona wątróbka udekorowana zielonymi listkami, z dodatkiem kilku ziemniaków i zasmażanych buraczków
– kanapka złożona z grahamki posmarowanej masłem, plastra łososia, pomidora i odrobiny natki
– domowe pesto, wszystkie podane składniki należy zblendować: łyżka oliwy z oliwek, dwie garście orzechów włoskich, kilka kropli soku z cytryny, odrobina czosnku, pół awokado, dużo pietruszki, szczypta pieprzu do smaku
– dodatek do wszelakich zup, sałatek i surówek
Natka pietruszki wspomaga pracę układu oddechowego, pokarmowego oraz moczowego. Regularnie spożywana wpłynie pozytywnie na naszą cerę, a kilka listów żutych między posiłkami skutecznie odświeży oddech i zneutralizuje bakterie w jamie ustnej.

lekarzzakaznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here