Choć zamek w Tworkowie jest dziś „tylko” malowniczą ruiną, wizyta na jego terenie może się okazać dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Dlaczego? Bo ta piękna budowla nawet jako ruina prezentuje się wspaniale i zachwyca swą potęgą. Jest to jednocześnie obiekt, który może się pochwalić ciekawą historią. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku? Dlaczego Tworków jest tak kuszącym celem wycieczki dla każdego miłośnika przeszłości?
Powodów, dla których warto odwiedzić Tworków, jest wiele. Znajdujące się tu ruiny zamku wiążą się przecież z wieloma ciekawymi historiami, które warto poznać. Dawna siedziba Reiswitzów i Tworkowskich, wzniesiona w XVI wieku na fundamentach średniowiecznego zamku, ma wiele uroku i niezwykłą siłę przyciągania. Wzniesiony na planie podkowy zamek przez wiele lat w niewielkim stopniu zmieniał swój wygląd, choć dość często zmieniali się jego właściciele. Największe zmiany nastąpiły w 1860 roku, kiedy to właścicielem Tworkowa został hrabia von Saurma-Jeltsch. To on sfinansował wielką przebudowę oraz budowę zamkowej wieży. Jej resztki są widoczne do dziś. Wiele radości turystom sprawić też może pobyt na dawnym dziedzińcu zamkowym oraz spacer wokół zamku – pięknych ruin, które są dumą Tworkowa i wielką atrakcją turystyczną tej górnośląskiej miejscowości. Z pewnością warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po ziemi raciborskiej i nacieszyć się widokiem ruin, które do dziś przypominają o tutejszym zamku.

warsawovernight.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here