Od kilkunastu już lat w naszym kraju, wzorem krajów zachodnich, został wprowadzony wymóg przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach, dotyczy to dzieci do ukończenia 12-go roku życia, a nawet i starszych, jeżeli ich wzrost nie przekracza 145 centymetrów. Foteliki samochodowe są dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym, często też są do kupienia w supermarketach, nawet po bardzo atrakcyjnych cenach – już za sto kilkanaście złotych można stać się szczęśliwym (do czasu) posiadaczem fotelika samochodowego dla dziecka. Powstaje jednak pytanie, czy takie foteliki maja odpowiednie atesty, czy przechodziły testy zderzeniowe, czy są w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla naszego dziecka? Niekoniecznie może się to okazać szczęśliwym zakupem, taki fotelik z supermarketu, gdyż jedna z firm badających bezpieczeństwo na drodze sprawdziła, że fotelik tego rodzaju wykonany jest ze styropianu i bardzo słabego, pękającego już przy minimalnych nawet naprężeniach plastiku, nie zapewni bezpieczeństwa nawet zwykłej lalce, a co dopiero mówić o dziecku, istocie kruchej i delikatnej.

stajniaaut.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here