Jest atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, którzy cenią sobie miasta pełne zabytków i historycznych skarbów. Limanowa, jedno z najważniejszych miast na terenie Beskidu Wyspowego, ma się czym pochwalić. Bliskość Krakowa i Nowego Sącza, piękne otoczenie oraz okoliczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Limanowa jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez wycieczki. Jakie atrakcje turystyczne cieszą się tu największą popularnością?
Dla wielu osób Limanowa to przede wszystkim sanktuarium z piękną bazyliką Matki Boskiej Bolesnej. Ten zabytek sakralny stał się najlepszą wizytówką miasta, a jego zwiedzenie może każdemu z nas dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Wnętrze tego kościoła zdobi wiele cennych zabytków sakralnych, w gronie których wyróżnia się gotycka pieta z XIV stulecia. To dzięki niej Limanowa stała się tak ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym. W czasie wycieczki po tym mieście warto zwrócić uwagę i na inne atrakcje turystyczne. Zachwycić może zadbany rynek oraz piękny Dwór Marsów. Jest on obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, w której prezentowane są ciekawe zabytki związane z historią miasta. Kto chce nacieszyć się pięknymi widokami, ten koniecznie powinien wybrać się na Miejską Górę. Jest to dość charakterystyczne wzniesienie, którego największa ozdoba jest Krzyż Jubileuszowy z platformą widokową. Można z niej ujrzeć Beskid Wyspowy i Tatry, pięknie z tej perspektywy prezentuje się sama Limanowa.

turistiko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here