Tanie wesele
Fot.: pexels.com

Wydarzenie, jakim jest wesele to duże przedsięwzięcie, które wiąże się z dosyć dużymi kosztami. Okazuje się jednak, że można zorganizować wesele w tańszej wersji, dzięki czemu nie będziemy musieli później liczyć każdego grosza.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/tanie-wesele-czy-jest-mozliwe/

Tanie wesele – od czego zacząć?

Organizując ślub i wesele należy zacząć od zrobienia listy gości. Koszt wesela w dużej mierze zależy od tego ilu gości zaprosimy. Koszty ruchome to właśnie miejsce gościa, za które płaci się określoną stawkę, a więc im więcej gości zaprosimy tym większe koszty z tego tytułu poniesiemy. Od liczby gości zależy także ilość jedzenia i picia, za które należy zapłacić. Jeżeli chcemy zorganizować w miarę tanie wesele musimy dokładnie przemyśleć kogo chcemy zaprosić. Na pewno powinna być to najbliższa rodzina, rodzina dalsza ale tylko z którą mamy stały kontakt oraz paru znajomych. Nie zapraszajmy więc każdego kto przyjdzie nam do głowy i z którym kiedyś mieliśmy dobry kontakt. To na pewno wpłynęłoby na wyższy koszt.

Główne wydatki

Przy organizacji taniego wesela skup się na głównych wydatkach, które są na ogół największe. Do takich na pewno będzie należeć sala weselna. Na pewno warto wybrać salę weselną, która będzie w mieście w którym odbędzie się ślub. Wynajem sali weselnej poza miastem wiąże się także z zapewnieniem dojazdu gościom weselnym. Wybierając salę weselną nie bierz tej najbardziej popularnej, bo z pewnością jej wynajem wiąże się z dużym kosztem. Wybierz polecaną, ale która mieści się w średniej półce cenowej. Głównymi elementami, na które trzeba wydać pieniądze są suknia i garnitur. Przemyśl, czy używana suknia nie będzie lepszym pomysłem? Przeważnie suknie ślubne używane są w bardzo dobrym stanie, ponieważ zostały ubrane tylko raz. To samo może dotyczyć garnituru.

Wsparcie pieniężne

Podczas organizacji wesela przemyślcie przede wszystkim jaki macie budżet. Jeżeli okaże się, że jest on zbyt mały poproście rodziców o pomoc. Jeżeli są w stanie wspomóc was finansowo, określcie wspólnie konkretny budżet, który możecie przeznaczyć na wesele i tego się trzymajcie. Częstym błędem par młodych jest nieokreślenie budżetu. Wówczas podczas organizacji ponoszą oni dodatkowe koszty, których można by uniknąć o wiele wcześniej. Zaplanujcie co chcecie zorganizować na weselu, co jest niezbędne, a bez czego wesele mogłoby bez problemu się odbyć. Organizacja taniego wesela na prawdę jest możliwa. Wymaga jedynie więcej zaangażowania i przemyślenia wszystkiego od a do z.

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/ubezpieczenie-telefonu-czy-warto/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here