Rozstępy

Wygląd zewnętrzny jest dla wielu kobiet jedną z najważniejszych rzeczy. Codzienny makijaż, fryzura i strój sprawiają, że niejedna z nas wygląda o wiele lepiej, niż bez tych wszelkich ulepszeń. Jednak są obszary naszego ciała, których nie da się poprawić makijażem czy strojem. Jedną z takich problematycznych obszarów jest nasza skóra.

Czasami bywa tak, że pewne czynniki wpływają na naszą skórę i ją uszkadzają. Dzieje się tak w momencie pojawienia się rozstępów. Rozstępy są to wrzecionowate pasma, które najczęściej występują na skórze ud, brzuchu, ramionach, piersiach a nawet na plecach. Przyczyn powstawania rozstępów jest bardzo wiele. Najbardziej powszechną jest przyrost masy ciała. Często zaburzenia hormonalne powodują pojawienie się rozstępów. Czasami bywa też tak, że dochodzi do naderwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych i na skutek tego pojawiają się rozstępy.

W przypadku rozstępów u kobiet najbardziej powszechnym obszarem pojawienia się tych mankamentów jest brzuch, piersi i uda. Najczęściej do pojawienia się rozstępów dochodzi podczas dorastania i ciąży. Ten pierwszy przypadek spowodowany jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie oraz szybkich wzrostem ciała. Skóra podczas wzrostu się rozciąga i włókna, z których się składa zaczyna pękać. Z czasem rozstępy widoczne u młodych dziewcząt stają się mniej widoczne. Z widocznie zaznaczonych, czerwonym kresek stają się bladoszare i słabo widoczne.

W przypadku kobiet w ciąży, problem z rozstępami dotyczy głównie brzucha i piersi. Jednak rozstępy mogą pojawić się również na udach i ramionach. Standardowo w ciąży kobieta tyje od kilku do kilkudziesięciu nawet kilogramów. To wszystko dzieje się w przeciągu kilku miesięcy. Jest to bardzo krótki czas dla organizmu kobiety, aby mógł poradzić sobie z takim szokiem. Po ciąży zazwyczaj pozbywamy się zbędnych kilogramów. Równocześnie z urodzeniem dziecka około ośmiu kilogramów odchodzi samoistnie. Reszta pozostaje do zrzucenia zazwyczaj podczas karmienia dziecka lub podczas długotrwałej diety.

Rozstępy w trakcie ciąży pojawiają się również na brzuchu. Jest to miejsce najbardziej narażone, ze względu na to, że brzuch szybko się powiększa. Przez dziewięć miesięcy skóra pozostaje nieustannie napięta i jej włókna są narażone na pękanie.

Rozstępy na brzuchu nie wyglądają estetycznie dlatego w miarę powiększania się brzucha warto zapobiegać pojawieniu się rozstępów. Najlepiej od samego początku ciąży używać kremów i balsamów natłuszczających zapobiegających pojawieniu się tego defektu.

Jeżeli jednak nie uda nam się zapobiec pojawieniu się rozstępów to należy dowiedzieć się jak skutecznie usuwać rozstępy.

Usuwanie rozstępów jest to proces długotrwały, ale warto w niego zainwestować aby poprawić wygląd skóry. Strona Wrosinski.pl prezentuje wszystkie możliwe sposoby walki z tym mankamentem urody. Wśród dostępnym metod można wyróżnić: mikrodermobrazja, mezoterapia, karboksyteriapia, peeling chemiczny lub też laser frakcyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here