zielona herbata

Zielona herbata jest znana od wieków i jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele firm zaczęło dodawać zieloną herbatę do swoich produktów.

Czym jest zielona herbata

Liście herbaty pochodzą z rośliny Camellia sinensis. W zależności od metody przetwarzania z liści herbaty można uzyskać herbatę zieloną, czarną, białą lub oolong. Herbata zielona jest produkowana ze świeżych liści herbaty, które poddaje się suszeniu i naświetlaniu światłem słonecznym, aby zapobiec utlenianiu i fermentacji, co nadaje herbacie zielonej charakterystyczny smak. Ze względu na bogatą zawartość przeciwutleniaczy zielona herbata i jej ekstrakty są wykorzystywane do innych celów, takich jak zapobieganie wypadaniu włosów i poprawa ich stanu. Warto zadbać także o odpowiednią suplementacje diety https://www.ogloszenia24m.pl/zdrowie-i-uroda/odchudzanie/

Korzyści dla włosów wynikające z picia zielonej herbaty

Zielona herbata może wspomagać zdrowy wzrost i odrastanie włosów. W jednym z małych badań naukowcy dodali miejscowo ekstrakt EGCG z zielonej herbaty na skórę głowy trzech uczestników z łysieniem. Po 4 dniach u uczestników nastąpił znaczny wzrost aktywności wzrostu włosów. EGCG przyspiesza wzrost włosów poprzez stymulację mieszków włosowych i zapobieganie uszkodzeniom komórek skóry i włosów.

Dostarczanie składników odżywczych

Włosy są częścią o wiele większego systemu zwanego układem integracyjnym, który obejmuje paznokcie, skórę, włosy i struktury dodatkowe. W rzeczywistości włosy wyrastają bezpośrednio ze skóry, z której otrzymują krew i składniki odżywcze w fazie wzrostu. Naukowcy odkryli, że spożywanie suplementów zawierających wyciąg z zielonej herbaty przez 12 tygodni zwiększa przepływ krwi i dostarczanie tlenu do skóry o 29%.

Wzrost włosów jest w dużej mierze związany z dostarczaniem tlenu i składników odżywczych do skóry. W rzeczywistości słabe krążenie krwi może prowadzić do wypadania włosów. Dlatego picie zielonej herbaty może zwiększyć dopływ tych składników odżywczych do skóry głowy i poprawić wzrost włosów.

Jak stosować zieloną herbatę na włosy

Stosuj codziennie szampon zawierający wyciąg z zielonej herbaty. Pamiętaj, aby nanieść większą część szamponu na włosy u nasady i skórę głowy, a następnie delikatnie wmasować. Nałóż odżywkę lub maskę do włosów z zieloną herbatą na cebulki, trzony i końcówki włosów. Pozostaw na włosach przez 3-10 minut lub przez czas podany w instrukcji producenta. Więcej znajdziesz na www.ogloszenia24m.pl

Możesz też zrobić domową płukankę do włosów. Dodaj 1-2 torebki zielonej herbaty do wrzącej wody i parz je przez 5 minut. Po ostygnięciu nałóż płyn na włosy pod koniec kąpieli pod prysznicem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here