badania przed zajściem w ciążę
fot. Pexels.com

Podjęliśmy decyzję o posiadaniu dziecka. Warto przed zajściem w ciążę wykonać kilka badań, które zweryfikują stan zdrowia matki.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/badania-przed-ciaza/

Badania przed ciążą

Decyzja o posiadaniu dziecka powinna być przemyślana i dobrze zaplanowana. Zanim zajdziemy w ciążę, warto wpierw odpowiednio przygotować swoje ciało do pełnienia roli inkubatora. Przed poczęciem dziecka warto przeprowadzić szereg badań, których wyniki podpowiedzą nam, jak będziemy musieli dalej postępować. Jakie badania wykonać?

  • Cytologia – próba wykluczenia raka szyjki macicy.
  • Piersi – weryfikacja nieprawidłowości i zmian nowotworowych.
  • Wydzielina z pochwy – określenie prawidłowości śluzu pod kątem infekcji.
  • Morfologia – weryfikacja ogólnego stanu zdrowia przyszłej matki.
  • Tarczyca – przebadanie hormonów, których poziom decyduje o prawidłowym zajściu w ciążę.
  • Cukier – weryfikacja występowania cukrzycy niebezpiecznej dla płodu.

Przed zapłodnieniem dobrze jest również zawczasu wybrać dobrego lekarza ginekologa, który przeprowadzi całą ciążę. Ponadto należy odpowiednio przygotować ciało na czas poczęcia maleństwa. Warto rozpocząć odpowiednią suplementację witaminami, które wzmocnią nasze ciało podczas ciąży i wpłyną pozytywnie na zdrowie dzieciątka. Zdrowa dieta i regularny ruch również będą sprzymierzeńcami naszej przyszłej ciąży. 

Przebadanie mężczyzn przed ciążą

Często nie zdajemy sobie sprawy, że przed decyzją o zajściu w ciążę, należy przebadać także przyszłego tatę. Warto, aby mężczyzna wykonał zwykłą morfologię krwi oraz badania moczu i te weryfikujące występowanie chorób wenerycznych. Tryb życia mężczyzny będzie miał duży wpływ na jakość nasienia, dlatego powinien na kilka tygodni przed próbą poczęcia dziecka odstawić wszelkiego rodzaju używki takie jak alkohol czy papierosy. Warto, aby zadbał także o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, a także unikał noszenia zbyt ciasnych spodni, które mogłyby uciskać przyrodzenie.

Zobacz także: http://www.mordewind.pl/bajki-dla-dzieci-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here