Położenie Polski w środku Europy, na wszystkich głównych szlakach komunikacyjnych ze wschodu na zachód i z północy na południe starego kontynentu powoduje, że państwo musi rozwijać infrastrukturę transportową. Wiąże się to z przeprowadzaniem wielkich inwestycji, zgodnie z międzynarodowymi normami. Rozwój polskiego transportu lotniczego związany jest ze zwiększeniem znaczenia przemysłu lotniczego i większymi zyskami z produkcji części do samolotów. Rozwój polskiego transportu lotniczego wiąże się ze zwiększeniem wymagań klientów, co do komfortu, szybkości i bezpieczeństwa przewozów. Transport lotniczy zapewnia realizację tych potrzeb, co przekłada się na dynamiczny wzrost liczby lotów rejsowych i czarterowych. Największy rozwój przeżywają jednak nie linie lotnicze (odpowiedzialne za ilość lotów), lecz lotniska np. w Katowicach, Krakowie czy Warszawie. Poprawia się stan infrastruktury oraz jakość usług, wykonywanych przez przewoźników. Do najważniejszych linii lotniczych w Polsce należą: Easy Jet, Wizzair, Ryanair oraz PLL LOT. Przyszłość polskiego transportu lotniczego uzależniona jest w dużej mierze od stanu polskiej gospodarki oraz cen biletów lotniczych i opłat dodatkowych.

auto-speed.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here