Praga to wspaniałe miasto, które znane jest głównie dzięki pięknym zabytkom. Ich zwiedzanie oferują nam liczne biura podróży, których specjalizacją są wycieczki do czeskiej stolicy. Warto jednak pamiętać, że Praga to nie tylko zabytki dawnej architektury i wspaniałe galerie sztuki. To również piękne ogrody, dzięki czemu i miłośnicy przyrody mogą w tym mieście miło spędzić czas. Jakie ogrody warto odwiedzić podczas wycieczki po czeskiej stolicy? Biura podróży zachęcają m. in. do odwiedzenia tak pięknego miejsca, jakim są Ogrody Królewskie. To najsłynniejsze ogrody, jakimi może się pochwalić Praga, zatem wycieczki zaglądają tu bardzo chętnie. Pięknie prezentuje się też Ogród Vrtba na Małej Stranie, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych założeń ogrodowych, utrzymanych w stylu barokowym. Ich historia sięga 1720 roku, a piękne otoczenie sprawia, że turyści zaglądają na teren tych ogrodów bardzo chętnie. Ciekawym miejscem są też ogrody znajdujące się przy dawnym klasztorze franciszkańskim. Czekają tu ławeczki i alejki, dzięki czemu turyści mogą odpocząć tu w czasie wycieczki po mieście i nacieszyć się pięknym otoczeniem. Biura podróży podkreślają jednocześnie, że to miejsce idealnie nadaje się dla małych turystów, dla których przygotowano tu mały plac zabaw. Dzięki temu Praga staje się miastem przyjaznym dla dzieci, które często towarzyszą w wycieczkach po czeskiej stolicy swym rodzicom.

travelneo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here