lakier samochodu

Folie ochronne do lakieru to wyjątkowe produkty, dzięki którym samochód, ciężarówka, motocykl lub sprzęt komercyjny będą wyglądały jak fabrycznie nowe przez długi czas.

Założenie folii ochronnej do lakieru samochodowego PPF jest bardziej przystępne cenowo, niż można by przypuszczać, zwłaszcza gdy masz nowy pojazd, który wymaga mniej poprawek lakierniczych lub prac przygotowawczych.

Jak montuje się folię w samochodzie?

Folie ochronne do lakieru są to specjalne uretanowe materiały, które chronią lakier przed zarysowaniami, kamieniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folie ochronne są niezwykle skuteczne, ale też dość kosztowne i wymagają profesjonalnej instalacji przez doświadczonych detailerów, jednak jest to najbardziej trwała ochrona lakieru samochodu dostępna na rynku, więc warto rozważyć oklejenie auta taką elastomerową folię polimerową.Pierwszym krokiem w instalacji folii winylowej jest dokładne umycie samochodu. Następnie auto zostanie osuszone i wyczyszczone glinką w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni lakieru. Niektórzy instalatorzy używają roztworu alkoholu izopropylowego do czyszczenia farby, a następnie zdmuchują sprężonym powietrzem wszelkie pozostałe cząsteczki brudu. Następnie zdemontowane zostaną zderzaki, reflektory i tylne światła, aby montujący mogli nałożyć folię jak najbliżej krawędzi paneli karoserii. Instalator może użyć narzędzia podobnego do skalpela, aby przeciąć winyl wokół reflektorów, wtedy nie ma konieczności zdejmowania części.Następnie na karoserię pojazdu zostanie nałożona folia winylowa. Używa się opalarki, aby materiał był bardziej giętki, dzięki czemu może właściwie przylegać do konturów pojazdu. Na koniec instalator użyje miękkiej filcowej ściągaczki, aby usunąć pęcherzyki powietrza i wygładzić folię. Cały proces oklejanie auta folia Wrocław może potrwać nawet kilka dni, w zależności od złożoności. Folia samochodowa obejmuje zwykle cały pojazd, ościeżnice drzwiowe, a także inne części, które są widoczne na zewnątrz. Można również nałożyć folię PPF na reflektory dla zwiększenia ochrony przed matowieniem i uszkodzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here