Architektura renesansowa ma wiele uroku. Pochodzące z XVI wieku zabytki nie bez powodu cieszą się tak wielkim zainteresowaniem wielu historyków i miłośników sztuki. Gdzie szukać perełek sztuki renesansu? Dla tych, którzy chcą ujrzeć niezwykłe dzieła sztuki, wspaniałym kierunkiem wycieczki śladem renesansu może się okazać Tarnów. Co warto zobaczyć w tym mieście? Jakimi budowlami mogą się tu zachwycić turyści?

Tarnów jest jednym z tych miast, których najlepszy okres przypada właśnie na czasy renesansu. To właśnie w XVI wieku na terenie Tarnowa powstało wiele pięknych budowli, które – w wielu przypadkach – przetrwały do naszych czasów. Jakimi dziełami sztuki może się pochwalić to miasto? Przede wszystkim potężnymi nagrobkami, które zdobią wnętrze tarnowskiej katedry. Nagrobki te przypominają o dawnych panach miasta – Tarnowskich, którzy tak wiele zrobili dla jego rozwoju. Miłośników sztuki renesansowej oczarują też piękne kamienice z charakterystycznymi podcieniami, które zachowały się przy rynku, zachwycić może też ratusz – jedna z najpiękniejszych siedzib władz miejskich, z jakimi można się spotkać na terenie Małopolski. Wszystkie perełki renesansowej architektury do dziś urzekają swym charakterem, a dzięki troskliwej opiece, w dalszym ciągu zaliczane są do najpiękniejszych budowli na terenie miasta.

Tarnów to miasto wyjątkowe, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu miłośnikowi sztuki dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Tu na brak perełek dawnej architektury nie można narzekać, a spacer po ulicach tutejszej starówki każdemu koneserowi sztuki zapewni moc dobrej zabawy.

innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here