Doskonale znana miłośnikom przyrody i pięknych krajobrazów kraina przyciąga też historycznymi miastami pełnymi zabytków oraz swą wyjątkową kulturą. Warmia i Mazury to obszar, po którym można urządzać wspaniałe wycieczki. Jakie atrakcje turystyczne w tej części Polski zasługują na szczególną uwagę? Bez wątpienia warto odwiedzić miejscowość o nazwie Lubawa. Przyciąga ona ciekawą zabudową oraz malowniczą okolicą, w której każdy turysta znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Wśród zabytków Lubawy wyróżnia się cenna pamiątka z czasów średniowiecza, jaką jest gotycki kościół św. Anny. Powstał on w XIV wieku, a jego główną atrakcją jest cudowna figurka Matki Boskiej Lipskiej. Przy tym kościele czeka też na turystów inna ciekawostka. To urządzone przy parafii Muzeum Ziemi Lubawskiej, które przyciąga wspaniałymi skarbami sztuki sakralnej oraz epitafiami. Z pewnością warto je zwiedzić w czasie wizyty w Lubawie.

Wspaniałe atrakcje turystyczne można znaleźć w najbliższej okolicy Lubawy. Gdzie warto udać się w czasie takiej wycieczki? Z pewnością warto zajrzeć do pobliskich Ławic, w których uwagę przyciąga izba pamięci von Behringa – człowieka, który uznawany jest za twórcę współczesnej immunologii. Ciekawymi świątyniami mogą się z kolei pochwalić takie miejscowości, jak Frednowy oraz Grabowa. Cennym zabytkiem jest kościół z XVIII wieku, który stał się największą atrakcją wsi Rożental, natomiast Byszwałd może zachwycić miłośników średniowiecznej architektury. Na jego terenie znajduje się ciekawy kościół św. Andrzeja, który powstał w początkach XIV stulecia.

czarodziejskieliny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here