Wolna gospodarka rynkowa ma to do siebie, że jest w niej miejsce dla bardzo wielu rozmaitych podmiotów gospodarczych, które tylko mają dobry pomysł i są w stanie podjąć rywalizację z obecnymi już firmami. Bo choć często najważniejsze miejsce zajmuje zwykle jedna, albo tylko kilka firm o największym znaczeniu i pozycji w kraju, to zawsze istnieje szereg nisz i specyficznych potrzeb, których wielkie koncerny nie zawsze są w stanie zaspokoić, albo które nie są dla nich najzwyczajniej w świecie opłacalne, ze względu na małą skalę takiej działalności. Ale która może być opłacalna dla mniejszych firm, które są bardziej elastyczne i mają mniejsze koszty działalności. Taka branża jak motoryzacja ma wiele takich przykładów. Jest tam bowiem sporo nisz. Jak na przykład produkowane w ilościach liczonych ledwie w tysiącach, samochody luksusowe, czy sportowe. Albo specjalne pojazdy przeznaczone dla wojska, policji, czy straży granicznej. To wszystko są autentyczne potrzeby, którym duzi producenci nie są w stanie sprostać.

moto.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here