Plac Wenecki i Pałac Wenecki to wyjątkowe atrakcje, którym w czasie wycieczki po Rzymie z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Dlaczego są to miejsca tak chętnie odwiedzane przez turystów? Jakie czynniki sprawiły, że znane biura podróży zaczęły się mocniej interesować tutejszymi zabytkami?
Plac Wenecki to piękne otoczenie oraz ogromna ilość pięknych zabytków, z jakimi można się spotkać w jego rejonie. Obiektem najważniejszym jest tu Pałac Wenecki, któremu z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć. Pałac ten jest jednym z ciekawszych zabytków renesansowych, a jego forma do dziś wzbudza zachwyt wśród zwiedzających. To wyjątkowe dzieło sztuki oraz jedna z cenniejszych perełek dawnej architektury, jakimi może się pochwalić Rzym. O wyjątkowości tego miejsca dodatkowo świadczy to, iż do połowy XVI wieku pałac ten pełnił rolę rezydencji papieskiej. Jaką rolę odgrywa on obecnie? Dziś jest to muzeum, które przyciąga turystów ciekawą kolekcją zgromadzoną przez Pawła II. Kto w czasie wycieczki po Rzymie zajrzy do wnętrza tego, ten z pewnością nie będzie żałować spędzonego w nim czasu. A jakie atrakcje dodatkowo czekają w rejonie Placu Weneckiego? Jedną z nich jest kościół św. Marka – ciekawy zabytek sakralny, którego historia sięga IV wieku n. e. Wzniesiony jako hołd dla Marka Ewangelisty, w późniejszym okresie został przebudowany. Dziś jest on połączony z Pałacem Weneckim. Stanowi też jedną z ważniejszych atrakcji dla miłośników sztuki sakralnej, dla których Rzym jest wymarzonym kierunkiem niejednej wycieczki.

informacjanoclegowa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here