Czechy to kraj niezwykle ciekawy, którego wielkim walorem są ciekawe, pełne unikalnych zabytków miasta. Nawet tak ważny ośrodek przemysłowy, jakim są Pardubice, może się pochwalić ciekawymi budowlami i wspaniałymi atrakcjami turystycznymi. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po ulicach tego ciekawego miasta?
Pardubice znane są przede wszystkim jako jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych, jakim mogą się pochwalić Czechy Wschodnie. Ze względu na znajdujące się tu zabytki, miasto to jest jednocześnie ważnym ośrodkiem turystycznym. Wycieczki z Polski coraz chętniej zaglądają na jego teren, a miejsc godnych polecenia czeka na nich wiele. Rynek oraz zabudowa Starego Miasta to atrakcje, którym bez wątpienia warto poświęcić nieco więcej uwagi. przyciągają tu ciekawe kamienice oraz wspaniały ratusz, będący jednym z najciekawszych zabytków miejskiej architektury na terenie starówki. Godnym polecenia obiektem jest też Galeria Czech Wschodnich. Ciekawą galerię oraz interesującą wystawę mogą zwiedzić i ci turyści, którzy w czasie wycieczki po mieście zdecydują się odwiedzić tutejszy zamek. To jedna z ciekawszych budowli tego typu, jaką mogą oczarować miłośników architektury Czechy Wschodnie. Z jednej strony to ciekawa rezydencja utrzymana w stylu renesansowym, z drugiej – potężna budowla obronna, która może się pochwalić ciekawymi fortyfikacjami. Ich zwiedzenie jest wielką atrakcją dla każdego miłośnika historii, a spacer wokół zamku może dostarczyć wielu wrażeń.

poczujnature.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here