Nie od dziś wiadomo, że język angielski jest jednym z najpopularniejszych jerzyków na całym świecie. Porozumiewa się w nim stosunkowo bardzo wielu obywateli rożnych krajów, dzięki czemu można z powodzeniem stwierdzić, ze język angielski jest językiem międzynarodowym, który pozwala na porozumiewanie się między sobą we większości zakątków świata. Będąc na wycieczce, spotkaniu biznesowym, albo spotykając turystów we własnym kraju dzięki znajomości angielskiego można nawiązywać nowe kontakty, które z czasem można wykorzystać w wielu celach. Język angielski otwiera drogę do wielokulturowości, poznawania zwyczajów innych ludzi, poznawania ich kultur i otoczenia. Oczywiście można powiedzieć, ze umożliwia to każdy język, pod warunkiem, ze go znamy, ale angielski jest najbardziej uniwersalny, podobnie, jak kiedyś posługiwano się łaciną, tak dziś taką samą funkcję spełnia właśnie angielski. Dzięki znajomości tego języka bariery międzynarodowe zdają się być znacznie mniejsze i łatwiejsze do sforsowania.

journalofecologyandhealth.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here