Hotel Au Vieux Panier to bardzo osobliwy hotel mieszczący się w Marsylii we Francji. W hotelu znajduje się tylko sześć pokoi, a każdy jest zupełnie inny pod względem stylu. Jest tak dlatego ponieważ każdy pokój zaprojektowany był przez innego artystę. W projekcie brali udział między innymi: Mattias Olmeta, Philippe Baudelocque oraz Tilt. Ten ostatni przygotował pokój, który w połowie jest sterylnie biały, a w połowie pokryty jest różnobarwny graffiti. Potraktował on ściany pokoju jak płótno malarskie, wszystkie obrazy przez niego stworzone, są jedną kompozycją. Biała część pokoju kontrastuje z chaotycznymi kolorami drugiej. Co roku wystrój pokoi w hotelu przygotowują inni twórcy. Tworzenie zajmuje im około tygodnia, w następnym sezonie proces kreacji rozpoczyna się na nowo. W hotelu do dyspozycji gości oddana jest też biblioteczka, taras z przepięknym widokiem na wybrzeże, a na korytarzu w hotelu znajduje się galeria obrazów. Au Vieux Panier jest z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych hoteli, zachwyci wielbicieli sztuki i nieszablonowych rozwiązań.

quality-hotels.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here