Powszechnie uważamy, że szkoła jest po to, żeby uczyć. Mamy się z niej dowiedzieć najważniejszych i tych mniej ważnych informacji, nauczyć podstawowych zadań z matematyki, pisać i liczyć. Jeżeli wybieramy technikum czy szkołę zawodową to oczekujemy od szkoły także przekazania nam umiejętności praktycznych, przydatnych w wykonywaniu zawodu. Jeśli natomiast postawiliśmy na naukę w Liceum Ogólnokształcącym to od szkoły oczekujemy dobrego przygotowania do matury, tak, by potem dostać się na wymarzone studia. I wśród tych wszystkich wymagać, co do szkoły zapominamy, że ta, jako placówka oświatowa ma jeszcze jedno zadanie – wychować. To właśnie szkoła jest tym miejscem, gdzie dzieci uczą się odpowiedzialności, systematyczności. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie we wczesnych latach szkolnych uczymy się komunikacji między ludzkiej i zasad życia w społeczeństwie. Dlatego wybierając szkołę dla naszego dziecka weźmy pod uwagę nie tylko poziom nauczania, ale także tradycje w wychowywaniu młodych ludzi.

unumodels.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here