Sądzę, że w wielu przypadkach przez długi okres cukrzyca przebiega bezobjawowo. Wiele osób nie wiąże swoich objawów z podwyższeniem poziomu cukru we krwi. Wielokrotnie osoba chora cierpi na zwiększone oddawanie moczu połączone z podwyższonym pragnieniem. Można też wspomnieć o objawach neurologicznych. Są to najczęściej: mrowienie kończyć, niedowłady, osłabione czucie lub jego brak. Może być cukrzyca mylona z depresją w początkowej fazie, gdyż wielokrotnie występuje niechęć do działania. Występują dwa typy cukrzycy. Cukrzyca typu pierwszego gdzie ilość cukru waha się powyżej 300 jednostek i osoba chora musi przyjmować insulinę. Jest też cukrzyca typu drugiego gdzie chory na obniżenie cukru zażywa leki. Poziom cukru określa diabetolog jako lekarz prowadzący. Po rozpoznaniu u siebie takich objawów jak zwiększony apetyt bez przybierania na wadze, czy senność lub podwyższone pragnienie i częstsze oddawanie moczu należy udać się niezwłocznie do swojego lekarza pierwszego kontaktu który zleci badania.

realife.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here