Wiele osób wątpi w to, że można nauczyć się sprawnego władania kilkoma językami naraz. Powtarzają oni ciągle, że lepiej nauczyć się solidnie jednego języka obcego. Czy zatem ludzie marzący o zostaniu poliglotami muszą pożegnać się z tym ambitnym marzeniem? Absolutnie nie! Najważniejsza jest motywacja, determinacja oraz dobry plan działania. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby mieć jak najczęstszy kontakt z językami, których się uczymy. Można to zrobić poprzez korzystanie z multimedialnych kursów językowych, podręczników, a także książek w danych językach obcych. Co więcej, możemy także zapisać się na konwersacje obcojęzyczne lub po prostu znaleźć nowych znajomych będących obcokrajowcami. Poznając się poprzez pisanie oraz używanie programu Skype możemy utrwalić poznane zwroty i wyrażenia, a także nauczyć się nowych. Warto także uzupełniać dużo ćwiczeń dotyczących danych języków obcych. Również nagrania rozmów w danym języku mogą okazać się przydatne podczas nauki – można ich słuchać na przykład w drodze do pracy lub szkoły.

hanja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here