Mandolina – czy warto nauczyć się grać?

0
7192

Mandolina jest instrumentem smyczkowym, który posiada cztery pary strun strojonych w kwintach. Współcześnie instrument ten cechuje się niewielkimi rozmiarami, ma krótki gryf i okrągłe pudło rezonansowe. Nazwa mandolina wywodzi się z perskiego słowa pandura, bądź z arabskiego określenia dambura.

Mandolina w folklorze

Instrument, jakim jest mandolina jest elementem bardzo często wykorzystywanym zarówno w wiejskim jak i miejskim folklorze. Najczęściej spotykamy go w muzyce Europy południowej oraz wschodniej. Wraz z upływem czasu dotarła również do Ameryki, gdzie wykorzystywano ją w gatunkach takich jak: blues, folk i country.

Za twórcę mandoliny w jej standardowej wersji uważa się Orvilla Gibsona. Stworzył on instrument oparty na konstrukcji skrzypiec, zaś w 1898 roku opatentował go. W latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku powstały pierwsze mandoliny elektryczne.

Mandolinę można wykorzystać w niemalże każdym gatunku muzycznym. Współcześnie stosuje się ją również w muzyce rockowej, chociaż w nieco ograniczonym stopniu. Instrument ten cechuje się niezwykle barwnym brzmieniem, co sprawia, że współcześnie mamy ogromną ilość zwolenników, którzy chętnie uczą się na niej grać.

Nauka gry na mandolinie

Obecnie bardzo często podejmujemy próby nauki gry na mandolinie. Dzieje się tak, dlatego, że mandolina nauka gry nie jest zadaniem trudnym, chociaż należy być systematycznym, aby osiągnąć sukces. Dla miłośników muzyki jest to z całą pewnością instrument, dzięki któremu można tworzyć niezwykłe i szlachetne dla ucha dźwięki.

Naukę gry na mandolinie możemy podjąć samodzielnie, ale również, jeśli chcemy ułatwić sobie to zadanie możemy zapisać się na profesjonalne zajęcia. Lekcje nauki gry na mandolinie przyniosą nam ogromną ilość satysfakcji, zaś regularność pozwoli nam osiągnąć pełną perfekcję. Jeżeli korzystamy z usług profesjonalnej szkoły nie tylko poznajemy mandolinę w teorii, w praktyce, ale możemy również skorzystać z prywatnych konsultacji, które sprawią, że nasza muzyka będzie na najwyższym poziomie.

Cel kursu jest jeden – perfekcyjne opanowanie zasad gry na mandolinie i zaskoczenie swoich bliskich, dźwiękami, które popłyną spod Twoich palców. Na kursie nauczymy się nie tylko chwytów, ale także posiądziemy wiedzę, w jaki sposób stroić instrument. Systematyczne ćwiczenia gry na mandolinie sprawią, że już wkrótce będziesz mógł tworzyć bardzo skomplikowane melodie. Z całą pewnością warto nauczyć się gry na mandolinie i umilać czas znajomym lub rodzinie podczas różnorodnych uroczystości i balów. A może zdecydujesz się na publiczne występy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here