Szafka nocna – niezbędna w każdej sypialni!

0
1811

Odpowiednio zaaranżowana sypialnia to nie tylko łóżko i wielka szafa na pościel czy ubrania, ale także szafka nocna, która niewątpliwie ułatwia nam życie. To właśnie w niej możemy schować wszystkie rzeczy, których używamy przed snem, takie jak książki, okulary czy telefon. Wybierając szafkę nocną powinniśmy kierować się nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Szafka nocna – praktyczny schowek na bibeloty

Standardowe szafki nocne to najczęściej niskie i niewielkie szafki, które wyposażone są w szufladę, półki bądź drzwiczki. Wysokość szafki nocnej równa się zwykle wysokości łóżka. Szafka może być też nieco wyższa. Najczęściej szafki nocne służą nam do postawienia szklanki z wodą, położenia telefonu czy schowania książki, którą czytaliśmy przed snem. Choć małe szafki nocne nie mają wiele miejsca do zaoferowania, trzeba przyznać, że są niezwykle przydatne w każdej sypialni. W przypadku sypialni dwuosobowej, zwykle korzystamy z dwóch szafek, które ustawione są po obu stronach łóżka. Zamiast szafki, możemy wybrać również stolik nocny, który jest nieco mniej praktyczny, ze względu na brak szuflad i dodatkowych półek.

Poza standardowymi szafkami nocnymi, które występują w postaci prostokątnego mebla z blatem, szufladami i półkami, do wyboru mamy również bardziej oryginalne rozwiązania. Szafki nocne do sypialni mogą przybierać formę prostych szuflad, opartych na chromowanej podstawie, przypominającej tę z krzesełek barowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też szafka nocna wisząca, która stanowi efektowną dekorację wnętrza.

Więcej ciekawych szafek nocnych znajdziesz na stronie: https://zona-design.pl/meble/szafki-nocne/.

Szafka nocna dopasowana do sypialni

Dopasowanie szafki nocnej do stylu, w którym urządzona jest nasza sypialnia, nie jest dużym problemem. Tym bardziej, że producenci szafek nie próżnują i wciąż zaskakują nas nowymi pomysłami. Jaka szafka nocna sprawdzi się w konkretnym stylu?

We wnętrzach urządzonych w modernistycznym stylu sprawdzą się nowoczesne szafki nocne. Najczęściej kupujemy prostokątne szafki nocne białe albo szafki wiszące, które zachwycają swoim oryginalnym designem. Warto postawić na szafkę w intensywnym kolorze, np. czerwonym czy żółtym, dzięki czemu szafka będzie stanowiła kolorystyczny akcent w sypialni.

Wiele osób pokochało również styl skandynawski, który cechuje prostota, minimalizm i naturalne materiały. Szafka nocna drewniana będzie więc najlepszym pomysłem. Warto również pomyśleć o odpowiednim kolorze, np. modnych ostatnio odcieniach szarości, bieli czy beżu. Dobrym wyborem będzie szafka nocna dąb sonoma.

Szafka nocna glamour to coś dla osób, które lubią przepych w sypialni. Tu wybór jest naprawdę duży. W sypialni w stylu glamour sprawdzi się na pewno szafka nocna lustrzana oraz szafka nocna tapicerowana. Ta druga często ma piękne pikowania i ozdobne guziki. Najlepiej będzie pasować do sypialni, w której znajduje się łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Bliski dla stylu glamour jest również styl retro. Szafka nocna retro występuje najczęściej w kolorze bieli i ma ozdobne nóżki.

Zanim jeszcze przejdziemy do klasyki, warto również wspomnieć o stylu industrialnym i loftowym. Surowość tego stylu wymaga najczęściej użycia takich materiałów, jak drewno, metal i szkło. Szafka nocna loft to właśnie najczęściej metalowa szafka nocna albo metal połączony z drewnem lub szkłem.

Dla osób, które cenią sobie klasykę, polecamy szafki nocne drewniane. Tu możemy przebierać w różnych modelach, w zależności od tego, w jakiej kolorystyce urządzamy sypialnię. Ostatnio dużą popularnością cieszy się szafka nocna wenge, czyli w kolorze ciemnego brązu.

Jeśli szukacie również innych mebli do sypialni, znajdziecie je w sklepie internetowym https://zona-design.pl/. Dzięki bogatej ofercie na pewno znajdziecie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here