Kiedy we śnie pojawia się indyk...

Niektórzy ludzie głęboko wierzą w sny. Szukają sennych symboli i przypisują im różne znaczenia.

Co może oznaczać pojawienie się we śnie indyka?

Żeby prawidłowo zinterpretować sen, należy przyjrzeć się ptakowi w świecie rzeczywistym. Jakie cechy przypisywane są indykowi?

  • siła,
  • wielkość,
  • szybkość,
  • zdrowie,
  • ciepło (pióra).
  • duma,
  • próżność.

Określając te cechy, można z łatwością zinterpretować sen z indykiem w roli głównej.

– Pojawienie się dużego, silnego ptaka we śnie symbolizuje sytość, dobrobyt i rozsądek.

– Indyk to również ptak niechętnie „kumplujący się ” z innym ptactwem drobiowym na podwórku. Sen może ostrzegać, że śniący jest zbyt         wyniosły i dumny.

 Próżność to również cecha przypisywana indykom. Głośne gulgotanie oraz nabrzmiewające korale przy wyprostowanej postawie                      tworzą wrażenie chełpliwości. Tokujący, gulgoczący samiec indyka może oznaczać zbytnią próżność i wręcz popadanie w snobizm.

– Król podwórka – widok we śnie spokojnie i pewnie kroczącego indyka może sugerować konsekwentne dążenie do wybranego celu, bez specjalnych przeszkód w otoczeniu. Indyk na podwórku nie ma wrogów. Śniącego czeka awans, podwyżka lub bardzo dobra propozycja biznesowa i brak konkurencji. To najlepszy sen z indykiem w tle, jaki można sobie wymarzyć.

– Kiedy we śnie zabijamy indyka należy bardzo uważać na to, co się dzieje w rzeczywistości. Być może przez własną nieostrożność lub przekonania tracimy z oczu jakąś świetną okazję, marnujemy ją. Pozbawiamy się źródła dodatkowych dochodów lub poprawy w jakimś aspekcie życia. Może jednak taki sen również oznaczać, że nadejdą gorsze czasy i trzeba będzie naruszyć nasze zgromadzone zapasy na czarną godzinę. Sen o zabijaniu indyka to zapowiedź strat i gorszych czasów.

– Małe, ruchliwe, gderliwe indyki we śnie to niestety kłótnie, waśnie i utarczki. Sytuacja w pracy lub w rodzinie będzie wymagała od nas opanowania oraz … przeczekania, aż sytuacja sama dojrzeje i się ustabilizuje.

– Martwy indyk to bezpowrotna strata zasobów i czekająca śniącego gorsza passa w życiu.

– Jedzenie potrawy z indyka to zapowiedź bardzo udanego spotkania w rodzinnym gronie, lecz również bogactwa, dobrobytu a także dobrego okresu w prowadzonych interesach. „Konsumowanie” dotychczasowego doświadczenia w kolejnych wyzwaniach, którym z pewnością podołamy.

– Bardzo ciekawie jest interpretowane oskubywanie indyka z piór we śnie. Oznacza to bardzo udaną transakcję, chociaż niekoniecznie do końca uczciwą.

 Latający indyk to rzadki widok. Jeżeli nam się śni, to znaczy, że będziemy sławni i inni nas będą podziwiać. Być może zdobędziemy jakieś rzadkie umiejętności, które będą wzbudzać zainteresowanie otoczenia lub pracodawców. Grupa latających indyków to jednak zapowiedź silnej konkurencji w interesach i zapowiedź silnej walki o pozycję.

– Dziobanie indyka lub walki indyków symbolizują walki o partnerkę lub wręcz ostrzegają przed zdradą.

 Pieczenie indyka ma ścisły związek z tą samą czynnością w świecie rzeczywistym. Oznacza przygotowywanie i spotkanie rodzinnej, radosnej uroczystości.

Czy wierzyć w sny? Podobno odzwierciedlają nasze wewnętrzne stany. Na wszelki wypadek warto je sobie nieco wziąć do serca i posługując się senną symboliką, przyjrzeć się naszemu życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here