Jak dbać o relacje w małżeństwie - kilka wskazówek dla Pań

Nawet w najzgodniejszym małżeństwie, z upływem lat relacje mogą ulec oziębieniu. Jeśli nie będziemy stale starać się o partnera i dbać o płomień między nami, któregoś ranka możemy obudzić się obok zupełnie obcej nam osoby. Jak zatem dbać o relacje w małżeństwie, by nasz związek zawsze był zgodny i pełen miłości?

Rozmowa kluczem do dobrych relacji

Komunikacja jest podstawą każdej relacji. W przypadku małżeństwa rozmowy powinny odbywać się często i być całkowicie szczere. Mowa tutaj zarówno o rozmowach o uczuciach, jak i na trywialne tematy, typu pogoda czy komentowanie oglądanych programów telewizyjnych. W ten sposób na bieżąco możemy się nawzajem poznawać i odkrywać swoje upodobania, przy okazji budując silną więź opartą na przyjemnych bodźcach. Oczywiście komunikacja czasem dotyczy także negatywnych kwestii. W przypadku pojawienia się problemów absolutnie nie powinnaś ich ignorować – nierozwiązane konflikty będą nawarstwiać się, aż w końcu wybuchną ze zdwojoną siłą. Zanim jednak wyrzucisz mężowi wszystkie żale usiądź i zastanów się nad tym, skąd wziął się dany problem. Jeśli nie jesteś w stanie naprawić go sama, pomyśl nad sposobem zakomunikowania swoich potrzeb w taki sposób, by Twój partner nie poczuł się zaatakowany. Spokojna rozmowa bez wzajemnych oskarżeń, za to pełna szacunku dla siebie i drugiej osoby okaże się znacznie bardziej skuteczna.

Drobne upominki dla podtrzymania nastroju

Osobista przestrzeń dla lepszych relacji

Na początku związku normalnym jest, że przebywasz z partnerem niemal cały czas i nie macie się dość. Oczywiście nie jest powiedziane, że kiedyś będziecie chcieli być osobno – przy odpowiednim zgraniu osobowości możecie nigdy się sobą nawzajem nie znudzić. Jednak odrobina czasu sam na sam ze sobą jest niezbędna dla zachowania zdrowia psychicznego zarówno przez Ciebie, jak i Twojego męża. Bez względu na to, jak bardzo lubisz spędzać z nim każdą chwilę, znajdź jakąś tylko dla siebie. Zażyj relaksującej kąpieli, idź na wyciszający spacer lub oddaj się samotnemu hobby – jeśli nie przepadasz za samotnością wybierz zajęcia z innymi kobietami. Odrobina czasu z daleka od męża sprawi, że się za sobą stęsknicie i zyskacie dodatkowy temat do rozmów. Warto także poszukać świeżych zainteresowań i nie zapominać o rozwoju osobistym – dzięki temu będziemy mogli się nawzajem stale odkrywać na nowo i nie znudzimy się sobą.

Osobista przestrzeń dla lepszych relacji

Drobne upominki dla podtrzymania nastroju

Z upływem lat w małżeństwie partnerzy zaczynają postrzegać się nawzajem jako oczywistą oczywistość. Uznanie, że skoro już się pobraliśmy, to zawsze będziemy razem – chociaż z pozoru całkowicie słuszne, może doprowadzić do znacznego oziębienia relacji. Warto zatem od czasu do czasu przypomnieć partnerowi, jak wiele dla nas znaczy i że jest kimś wyjątkowym. Najprostszym sposobem na to jest sprezentowanie mu spontanicznego upominku. Może to być coś, o czym wiemy, że marzył, drobnostka jak dodatkowa czekoladka spakowana wraz z obiadem do pracy czy… dawno nie słyszany komplement. Jeśli Twój mąż nie jest typem, który często sprawa prezenty zapewniamy, że jeśli Ty rozpoczniesz tę tradycję, i on będzie przynosił Ci podarunki. A jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla męża poniżej 500 złotych, zajrzyj tutaj:

https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezent-pod-choinke-dla-meza-propozycje-do-100-200-i-500-zl.bhtml

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here