Turyści w czasie wycieczki po tak pięknym kraju jak Francja chętnie zaglądają do miast kuszących swym przemysłowym charakterem. Wśród miast, które odgrywają ważną rolę jako ośrodki handlowe i komunikacyjne, ważną pozycję zajmuje Hawr. To miasto zaliczane jest do najważniejszych portów w północnej części Europy, a położenie nad Oceanem Atlantyckim zapewniło mu pomyślny rozwój. Hawr został też doceniony przez biura podróży, które chętnie uwzględniają to miasto w ofertach wyjazdów turystycznych. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości z całej Europy?

Portowe baseny oraz dolina Sekwany, pobliskie wybrzeża Atlantyku oraz budowle, które dumnie przypominają o długiej historii miasta – oto atrakcje turystyczne, dzięki których Hawr został już dawno doceniony przez biura podróży. To miasto, będące przede wszystkim potężnym portem, może też oczarować cennymi zabytkami oraz panującą na jego terenie francuską atmosferą. Co warto zobaczyć w czasie pobytu na terenie tego portowego miasta? Żwirowa plaża oraz port z pewnością mają niezwykłą moc przyciągania turystów. Molo, doki oraz zabytkowa śluza to zabytki, które z pewnością mogą stać się symbolami miasta. Jednak nie tylko port może oczarować turystów odwiedzających Hawr. To miasto może też zachwycić ciekawymi zabytkami sakralnymi, wśród których wyróżnia się katedra z XVI wieku. Nie brak tu również ciekawych placówek muzealnych. Na uwagę zasługuje zarówno Muzeum Sztuki, jak i Muzeum Przyrodnicze. Wielu wrażeń może też dostarczyć spacer po miejskich ogrodach, których zieleń może zaskoczyć turystów spodziewających się widoku ponurego, zniszczonego przez wielki przemysł miasta.

patland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here