Miejscowość Mirów jest jednym z najpopularniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Jura Krakowsko-Częstochowska. Piękne skałki oraz potężne ruiny średniowiecznego zamku to czynniki, dzięki którym turyści zaglądają tu bardzo chętnie. Wycieczki w rejonie Mirowa to świetna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, choć nie brak tu i takich miejsc, w których można się cieszyć wypoczynkiem na łonie natury. Co warto wiedzieć na temat tak ciekawej miejscowości, jaką jest Mirów?
Mirów to wspaniała wieś, którą kojarzy się zazwyczaj z ruinami zamku. To najważniejsza atrakcja tej miejscowości, jednak nie tylko ona przyciąga tu turystów. Mirów to raj dla miłośników wspinaczki, a Mirowskie Skały zachwycają swymi formami nie tylko miłośników aktywnego wypoczynku. Oprócz nich w rejonie Mirowa czekają aż trzy schroniska skalne, w gronie których wyróżnia się Schronisko Stajnia. Wielką ciekawostką geologiczną jest też Jaskinia Sucha, która liczy sobie ponad 70 m długości i 20 m głębokości. W samym Mirowie, oprócz ruin zamku, uwagę turystów przyciąga XIX-wieczna kapliczka. Jest ona jedną z najbardziej charakterystycznych budowli, z jakimi można się zetknąć podczas wycieczki po Mirowie i najbliższej okolicy tej miejscowości.
Jura Krakowsko-Częstochowska to kraina idealna dla osób aktywnych oraz dla tych, którzy preferują historyczne wycieczki. Tu na nudę narzekać nie można, a wspaniałe trakcje sprawiają, że każda wizyta na terenie tej krainy może się okazać niezwykłą przygodą.

starovka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here