ASO – BADANIE ANTYSTREPTOLIZYNY

 Każde badanie, które prowadzi do wykrycia groźnej choroby, jest niezwykle istotne i ważne. Tak samo jest przypadku ASO, a więc badania, które wykonuje się w przypadku podejrzenia zakażeniem paciorkowcem. ASO, a więc antystreptoliza, wykrywa również wszelkiego rodzaju chorobę reumatyczną. A należy pamiętać, że powikłania po wyżej wymienionych chorobach mogą być poważne, a w krytycznych przypadkach mogą prowadzić do trwałej utraty zdrowia, a nawet życia. Zatem nie zwlekajmy, tylko udajmy się jak najszybciej do lekarza, jeśli widzimy jakiekolwiek niepokojące nas objawy.

Rodzaje paciorkowców

Paciorkowce są rodzajem bakterii, które występują w naszych tkankach. Co prawda wiele z nich nie jest groźna, ale zdarzają się również takie rodzaje paciorkowców, które powodują liczne choroby. Do najczęstszych rodzajów paciorkowców, które pojawiają się w organizmie człowieka, to paciorkowce ropne, prowadzące chociażby do częstego bólu gardła, anginy czy też zapalenia ucha. Trzeba zwracać uwagę na higienę osobistą. Na przykład przed przystąpieniem do jedzenia należy starannie umyć ręce, a także sztućce, którymi będziemy się posługiwać przy konsumpcji wcześniej przygotowanego posiłku. Kolejnym typem tego schorzenia jest tak zwany paciorkowiec bezmleczności, który co prawda należy do grupy mniej groźnych paciorkowców, a uważać na niego muszą przede wszystkim przyszłe mamy. Dlaczego? A no dlatego, że paciorkowce bezmleczności występują głównie w drogach rodnych kobiety. Podczas leczenia antybiotykami, na przykład podczas grypy, musimy pamiętać, że grozi nam choroba paciorkowca kałowego. Zwykle niegroźny, ale uwidacznia się podczas choroby człowieka.

ASO badanie na paciorkowce - dlaczego warto

Ujemnie znaczy dobrze

Zwykle jeśli coś jest na minut w naszym życiu, to oznacza stratę, brak sukcesu czy chorobę. Inaczej jest w przypadku wyników badania ASO. Jeśli wynik tego badania będzie właśnie ujemny, wówczas możemy być spokojni o swoje zdrowie. Taki wynik gwarantuje, że pacjenci w ostatnich latach nie zakazili się żadnym paciorkowcem. Z kolei w przypadku dodatniego wyniku należy natychmiast podjąć odpowiednie leczenie. Bowiem taki wynik oznacza, że pacjent jest zakażony paciorkowcem.
Co zatem robić, aby nie móc martwić się o stan swojego zdrowia i uniknąć zakażenia paciorkowcem? Na pewno trzeba zadbać o naszą odporność, wyeliminować stres, albo chociaż go ograniczyć do minimum, a także być aktywnym fizycznie. Zdrowy tryb życia człowieka to niemalże gwarancja, że ta choroba nigdy nas nie dotknie. Badanie ASO również pomoże rozpoznać chorobę reumatyczną, zwykle dotykającą osób dorosłych oraz tych w podeszłym wieku. Dzięki wcześniejszemu wykryciu możemy zaopatrzyć się w odpowiednie leki, które będą prowadzić do poprawy naszego stanu zdrowia, a co za tym idzie lepszego samopoczucia.

Zatem tak jak we wszystkich chorobach – im wcześniejsze wykrycia i próba podjęcia leczenia, tym większa szansa na to, że choroba z nami przegra, a my będziemy żyć pełnią swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here