Przeglądając cechy ofert, jakimi charakteryzują się kredyty mieszkaniowe najważniejsze jest by skupić się na oprocentowaniu kredytu. Istotność tego kryterium wynika z faktu, że od oprocentowania zależeć będzie, jaką dodatkową ilość pieniędzy trzeba będzie zainwestować na spłatę rat kredyt. Kredyty mieszkaniowe charakteryzują się nieco niższym oprocentowaniem od innych kredytów ze względu na fakt długiego okresu spłaty oraz posiadanego najczęściej zabezpieczenia finansowego. Stawki oprocentowani różnią się w zależności od waluty, w jakiej bank oferuje kredyty mieszkaniowe. Najwyższe oprocentowanie dotyczy najczęściej kredytów w złotówkach, a najniższe w frankach szwajcarskich. Nie mniej jednak decydując się na oprocentowanie w rodzimej walucie warto zdecydować się na oprocentowanie zmienne. Istnieje, bowiem duża szansa, że ulegnie ono zmniejszeniu. W przypadku kredytów mieszkaniowych istotną rolę odgrywa także posiadanie wkładu własnego. Często dzieje się tak, że baki stawiają, jako wymóg posiadanie własnego wkładu w stosunku 20-30% do całości kwoty kredytowej.

psfs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here