Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele roślin, które nas otacza może służyć jako materiał do mieszanek ziołowych. Każdy z nas ma jakiegoś krewnego, który mieszka poza miastem na jakiejś wiosce, gdzie w pobliży znajdują się łąki oraz małe lasy, w takich to miejscach można spotkać zioła, które mogą się nam przydać na co dzień, nie tylko do złagodzenia wielu dolegliwości oraz po prostu jako profilaktyka zdrowego żywienia, gdyż zioła są bogate w witaminy, mikroelementy oraz substancje które są ważne dla oczyszczania naszego organizmu- antyoksydanty, dlatego też jeśli chcemy się zdrowo odżywiać powinniśmy pamiętać, że zioła zawierają często to czego nam na co dzień brakuje w codziennej diecie, z uwagi choćby na to iż wiele produktów, które używamy do gotowania są już przetwarzane a podczas takiej obróbki wiele cennych dla nas substancji przestaje być aktywna. Zioła niektóre są bardzo powszechne w naszym klimacie, wystarczy trochę się pouczyć na ich temat i poszukać w lesie, takich jak na przykład liście mięty, liście pokrzywy, skrzyp, nawet i suszone maliny czy liście malin, jarzębina.

bazanciarnia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here