W wielu małżeństwach, małżonkowie posiadają osobne konto osobiste. Niejednokrotnie nawet są one w innych bankach. Warto jednak rozważyć czy nie posiadać jednego, wspólnego konta. Przemawia za tym kilka elementów. Mając jedno konto osobiste mamy mniej rachunków do płacenia. Nie trzeba bowiem płacić za dwa osobne Mamy też jeden wyciąg, przez co jest mniej papierów w domu. Nie trzeba też chodzić do różnych banków żeby załatwić jakąś sprawę. Jest też mniej haseł do zapamiętania, które są wymagane przy logowaniu się na konto przez internet. Zdecydowanie łatwiej zarządza się też domowym budżetem. Czasami może być bowiem sytuacja kiedy na każdym koncie brakuje części kwoty do opłacenia jakiegoś rachunku. Wówczas trzeba robić albo dwa przelewy z dwóch kont, albo przelać brakującą kwotę na rachunek drugiego ze współmałżonków a dopiero potem wykonać właściwy przelew. Posiadając wspólne konto osobiste łatwiej jest też uzyskać linię kredytową w banku. Posiadając dwa konta banki biorą pod uwagę tylko te dochody, które wpływają na to konto. Przy koncie wspólnym dochody się sumują, przez co zdolność jest znacznie wyższa.

ohho.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here