Wietnam to jeden z najbardziej fascynujących krajów w Azji. Znajdziemy tu przepiękne, górskie krajobrazy, pola ryżowe i kobiety, które wciąż – jak przed wiekami – noszą charakterystyczne, stożkowe kapelusze. Wycieczki do Wietnamu mogą być doskonałą okazją, by wypocząć, pozwiedzać i poznać to niezwykłe Państwo. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Wietnamu i co powinniśmy w jej trakcie zobaczyć.

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long jest jednym z cudów natury i najbardziej charakterystycznym miejscem w całym Wietnamie. Nawet osoby, które nie interesują się za bardzo regionem, mogą kojarzyć tę zatokę na przykład z filmów. Zatoka Ha Long, czyli Zatoka Opadających Smoków rozciąga się na terenie półtora tysiąca kilometrów kwadratowych, gdzie trwające przez tysiące lat zjawiska krasowe doprowadziły do powstania jedynego w swoim rodzaju krajobrazu. Na terenie zatoki znajduje się około 1900 wysp i wysepek w charakterystycznym kształcie, z których jedynie kilka jest zamieszkanych, jaskinie i tropikalne lasy.

Hanoi

Hanoi to drugie co do wielkości miasto Wietnamu i jego stolica. To miejsce, które z pewnością może zachwycić wszystkich podróżników swoją egzotyczną urodą i gwarem. Najważniejsze zabytki i muzea znajdują się w obrębie starego miasta. Wyróżnia się ono piękną kolonialną architekturą z widocznymi chińskimi wpływami. Warto odwiedzić tutejsze parki i świątynie, odkryć miejscowe knajpki, herbaciarnie i sklepiki.

Wietnam – różnorodność krajobrazu

Podczas wycieczki do Wietnamu będziemy zaskoczeni różnorodnością krajobrazu, jaki zobaczymy po drodze, znajdziemy tu zielone tarasy ryżowe i piaszczyste plaże. Jednym z najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w Wietnamie jest z całą pewnością delta Mekongu, która znajduje się tuż przy granicy z Kambodżą. Życie mieszkańców delty niemal w całości toczy się na wodzie. Aby dotrzeć do jednego z miast, będziemy musieli skorzystać z przeprawy promowej. Dla Europejczyka dużą atrakcją będzie zobaczenie i udział w „pływających rynkach” – handel tu odbywa się na wodzie, na łodziach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here