Większość rodziców mających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym może spotkać się z problemem wszawicy. Ten uciążliwy i uważany za wstydliwy problem, jest powszechniejszy niż nam się wydaje. Wszy to pasożyty które bardzo łatwo przenoszą się z nosiciela na nosiciela, a warunki w przedszkolu czy szkole mają do tego idealne. A ponieważ już chyba nikt nie wierzy w mity naszych prababć, że wszy same lęgną się z brudu, nawet zachowanie idealnej higieny niekoniecznie musi nas uchronić od wszy. Oczywiście, że insektom łatwiej się rozwijać w miejscach i na nosicielach którzy mniej dbają o czystość, ale niestety zachowanie czystości nie zapewni nam pewności, że nasze dziecko nie „złapie” niechcianych lokatorów. Dlatego też w przypadku gdy okaże się, że w przedszkolu lub szkole do której chodzą nasze dzieci pojawiła się wszawica, nie ma co lamentować i panikować. Jak pozbyć się wszy? Należy zacząć od gruntownego sprawdzenia czystości włosów naszego dziecka. Jeżeli mamy pewność, że we włosach są wszy i gnidy, należy udać się do apteki i kupić jeden z wielu oferowanych preparatów na wszy i gnidy. Dzisiaj stosowane preparaty na wszy i gnidy są skuteczne i łatwe w zastosowaniu. Nie ma potrzeby golenia włosów na „zero”. Wystarczy zastosować się do zaleceń producenta preparatu na wszy i gnidy. Zwalczanie wszy i gnid należy przeprowadzić u wszystkich członków rodziny. Konieczne też jest dokładne wypranie i odkażenie poduszek, kocy, przytulanek i maskotek, ubrań itd. Walka z wszami jest więc na pewno pracochłonna ale przy zastosowaniu odpowiednich środków na wszy i gnidy skuteczna. Jeżeli nasze dziecko jest narażone na kontakt w innymi dziećmi które mogą cierpieć na wszawicę można także stosować preparaty zapobiegające wszawicy. W aptekach można kupić płyn przeciwko wszom, spray przeciwko wszom czy inne preparaty które mogą uchronić nasze dzieci przez zarażeniem się nawet w przypadku kontakty z dzieckiem które ma pasożyty.

atvn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here