Dzieci w państwach rozwiniętych gospodarczo są zazwyczaj przekarmiane. Niestety w takich krajach jest za duże spożycie cukru. Dzieci już od początku uczone są jedzenia ciasteczek i picia słodkich docukrzanych soków. Dziecko w szkole w czasie przerwy szkolnej zamiast kanapki z ciemnego chleba i wędliny przyniesionej z domu ma kanapkę z Nutellą albo też kupuje słodkie batony czy chipsy. Również ruchliwość dzieci została ograniczona. Przed laty dzieci spędzały czas na podwórkach z kolegami biegając, grając w piłkę czy jeżdżąc na rowerze jednak obecnie większość swojego czasu dzieci spędzają przed monitorami komputerów lub telewizorami. Taka dieta i brak ruchu prowadzi do epidemii otyłości jak też i cukrzycy. Również swoje robią reklamy, dzieci oglądając na ekranach telewizorów jak zdrowe i odżywcze są słodkie serki czy batoniki nie widza powodu aby ograniczać słodkie specjały. Niestety również rodzice nie widzą problemu i przekarmiają swoje dzieci, sądząc, że w ten sposób uszczęśliwiają swoje latorośle, nie myśląc jaki to będzie miało wpływ na ich przyszłość.

ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here