Od sytuacji finansowej klienta zależy to czy otrzyma kredyt mieszkaniowy w wybranej przez siebie wysokości. Korzystne dla klienta jest rozwiązanie, gdy może wziąć kredyt w ratach malejących, które sprawiają, ze, co miesiąc spłaca się tę samą kwotę kapitału a z każdym miesiącem kwota odsetek, od jakich liczony jest kredyt mieszkaniowy jest mniejsza. Powoduje to w prawdzie, że raty kredytu na początku okresu kredytowania są wysokie, ale szybko spadają, ponieważ kapitał, od którego są płacone sukcesywnie się pomniejsza. Klienci decydujący się na kredyt mieszkaniowy, którzy mają nieco mniej stabilną sytuację finansowa mogą pozwolić sobie jedynie na kredyt w równych ratach do spłaty. Jest to forma mniej korzystna, ale dostępna szerszemu gronu osób. Nie mniej jednak w obu tych przypadkach bank przed podjęciem decyzji o udzielenie kredytu sprawdza zdolność finansowa klientów do spłaty poszczególnych rat. W skąd ocenianych czynników wchodzą przede wszystkim dochody klienta i sposób, w jakie są pozyskiwane. Nie bez znaczenia pozostaje także okres, na jaki zawierana jest umowa kredytowa.

ingod.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here