Kuchnia charakterystyczna dla każdego kraju posiada wyspecjalizowane potrawy oraz typowe dla nich przyprawy. Kuchnia włoska jest znana przede wszystkim ze stosowanych w niej przypraw i ziół w dużych ilościach. Wśród nich najbardziej powszechna jest bazylia, oregano, pieprz, tymianek. Bardzo powszechne są również dodatki do potraw w postaci oliwek, pomidorów, oliwek i czosnku. Popularnym daniem włoskim jest tradycyjna pizza, spaghetti, risotto i lasagne, czyli potrawa złożona głównie z makaronu, farszu i sosu. Włoska kuchnia wyspecjalizowała się wśród dań mącznych, jadanych tu, na co dzień, które podawane są, jako przystawka. Główne danie jest zazwyczaj z ryb lub innego mięsa, a ich smaku dopełnią sałatki. Na koniec podawane są desery, różnego rodzaju ciasta, panna cotta lub tiramisu. W kraju tym spożywa się także duże ilości warzyw i serów. Najbardziej pospolite sery włoskie to parmezan, mozarella, risotta i mascarpone. Jest to także kraj szczycący się sosem mięsnym, bolognese, który znajduje zastosowanie w potrawach całego już świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here