Skoki tandemowe - czy warto?

Jedną z ciekawszych ekstremalnych form rozrywki są skoki spadochronowe. Jednakże nie jest to zabawa dla wszystkim. By móc skakać niezbędne są specjalne kursy oraz certyfikaty. By je zrobić niezbędne są spore zasoby gotówki. Z tego też powodu skoki spadochronowe kojarzone są z rozrywką dla osób zamożnych. Jednakże czy na pewno?

Skoki

Idealną alternatywą dla osób mniej zamożnych są skoki tandemowe. Nie różnią się one praktycznie niczym od tradycyjnych skoków spadochronowych. Czym one właściwie są ? To skoki, które odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który dba o bezpieczeństwo skaczącego.
Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że niepotrzebne są żadne drogie kursy. O bezpieczeństwo dba instruktor, który przed skokiem daje krótki instruktaż. Trwa to zazwyczaj od 10 do 30 minut.
By przystąpić do skoku niepotrzebne są także jakiekolwiek badania lekarskie. Wystarczy być zdrowym, chociaż i to do końca nie jest wymogiem. Udział w zabawie mogą brać osoby niepełnosprawne, nawet te, które są sparaliżowane od pasa w dół. Osoby poniżej 18 roku życia potrzebują pisemnej zgody rodziców. Skoczyć może nawet dziecko mające 7 lat, pod warunkiem, że ma co najmniej 130 cm wzrostu.

Kto nie może skakać?

Jednakże są pewne ograniczenia jeśli chodzi o zdrowie klienta. Przede wszystkim osoba taka nie może mieć problemów z sercem, ciśnieniem, układem krążenia, kręgosłupem czy padaczką. Oczywiste jest także, że osoby nietrzeźwe nie mogą brać udziału w skoku tandemowym.

Bezpieczeństwo podczas skoku

Wiele osób przed skokiem obawia się o swoje bezpieczeństwo. Jednakże ta forma rozrywki jest całkowicie bezpieczna. Skoczek wyposażony jest w najnowszy sprzęt oraz gogle ochronne. Ponadto skok odbywa się wraz z instruktorem, który wszystkiego pilnuje. Podczas fazy lądowania, klient znajduje się na kolanach instruktora, przez co osoba skacząca nie dotyka praktycznie ziemi.

Cena

Niewygórowana cena sprawia, że skoki tandemowe są formą rozrywki, na którą może sobie każdy pozwolić. Cena to około 500 złotych za skok. Istnieje także możliwość filmowania skoku. Jest to dodatkowy koszt w granicach 200-250 złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę jak świetną przygodę można przeżyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here