Decydując się na kupno starego domu musimy się liczyć z tym, że na pewno spora jego część wymagać będzie remontu. Od czego zacząć cały remont i jak powinien przebiegać ? Całość powinniśmy dobrze zaplanować tak by później nie robić dodatkowej roboty albo podwójnej. Zdecydowanie powinniśmy zacząć prace od oględzin fundamentów. Pierwsza sprawa to odwodnienie. Najlepiej sprawdzić czy dom ma zaizolowane fundamenty przeciw wilgoci. W większości przypadków niestety nie ma więc będzie to pierwsza z czynności jakie musimy wykonać. Jeżeli natomiast dodatkowo pod dom podchodzi woda gruntowa to czeka nas również wykonanie drenażu wokół domu i systemu odprowadzenia tej wody. Kolejna sprawa, na która powinniśmy zwrócić uwagę to ewentualne pęknięcia zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu. Każde z nich powinno być naprawione za pomocą specjalnej zaprawy. Dodatkowo jeżeli znajdziemy jakieś ślady pleśni na ścianach należy najpierw zastosować specjalny środek grzybobójczy w celu pozbycia się pleśni. Kolejną sprawa jaką powinniśmy się znająć jest dach. Należy sprawdzić czy obecna konsrtukcja nie ma ubytków i czy nie przecieka. Jeżeli dach jest dziurawy to powinniśmy zastanowić się czy należy wymienić tylko pokrycie czy cała konstrukcję. W starym budownictwie budowano dość solidne konstrukcje więc może się okazać, że wystarczy wymienić tylko na przykład odeskowanie albo można położyć na przykład blachodachówkę.

gospodyni24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here