Zgodzisz się z poniższą statystyką. Praca na czarno w Polsce, utrzymuje się na poziomie zaledwie 5 – 6 procent. Jak często od swoich znajomych słyszysz, że dorabiają do pensji, i nie podpisują żadnych umów. Zdecydowana większość z nich uważa, iż takie umowy nie są całkowicie potrzebne. To przecież : „Tylko dodatkowa praca” – Wyrażając taką opinie, całkowicie zapominają o swoim interesie – skoro nie podpisaliśmy żadnej umowy, to ten dodatkowy pracodawca – nie jest także zobowiązany do wypłacenia Nam wynagrodzenia w ogóle. Czy praca na czarno w Polsce, to tylko dorabianie do pensji. Z tym stwierdzeniem także nie możemy się zgodzić. Stale rośnie liczba tych osób, które pracują, w tzw. szarej strefie – zajrzyjmy na fora internetowe, jeśli policzymy wszystkie wpisy tych osób, które pracują na czarno, to na pewno nie zgodzimy się z tym, że – Praca na czarno w Polsce, to zjawisko społeczne, które dotyczy wyłącznie 5-6% całej populacji. Zdecydowaną większość stanowią tych, którzy, dorabiają do podstawowej pensji. Eksperci jednak nie ukrywają, że pracownik „w cieniu” czyli ten, który pracuje na czarno, to najtańszy pracownik – i w czasach kryzysu a przynajmniej spowolnienia gospodarczego, jest on najbardziej „pożądanym” pracownikiem dla firmy.

panprezent.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here