Polskie gospodarstwa wciąż nie są tak nowoczesne jak te, które możemy oglądać u naszych zachodnich sąsiadów. Dlaczego tak się dzieje. Za główną przyczynę uważa się wielkość zdecydowanej większości polskich gospodarstw, która to sprawia, że ich właściciele nie chcą inwestować w maszyny rolnicze gdyż jest to zwyczajnie nieopłacalne. Czy aby na pewno. Tego typu opinie dowodzą tylko tego, że polscy rolnicy zupełnie nie znają rynku, nie chcą zmian i nie wykorzystują potencjału drzemiącego w nowoczesnym rolnictwie. Oznacza to również, że zdecydowana większość dotacji unijnych jest marnowana. Rolnicy, którzy nie inwestują otrzymanych z Unii pieniędzy w maszyny rolnicze, powiększanie powierzchni gospodarstw czy w kursy i szkolenia. Oznacza to, że w około dwa lata po wstrzymaniu dotacji wiele z nich upadnie. Czy jest już za późno na zmiany. Absolutnie nie, jednak należałoby już w tym roku przekonać rolników do efektywnego inwestowania w maszyny rolnicze, pasze, nawozy czy wdrażanie innych rozwiązań wspomagających rozwój rolnictwa.

blogprasa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here