Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów pojawia się zazwyczaj pod wpływem czynników termicznych, chemicznych lub mechanicznych. Jeżeli zaobserwowaliśmy, że nasze zęby zaczynają boleć w kontakcie z ciepłym, kwaśnym lub zimnym pokarmem, prawdopodobnie borykamy się z ich nadwrażliwością.

W takim przypadku, ból może być również odczuwalny podczas mycia zębów. Osoby borykające się z nadwrażliwością zębów, powinny unikać czynników, które tą nadwrażliwość wywołują. Leczenie nadwrażliwości zębów polega głównie na odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i zmianie diety.

W których miejscach pojawia się nadwrażliwość?

Szkliwo i dziąsła odpowiadają za bezpieczeństwo zębów. Gdy dojdzie do ich uszkodzenia, kanaliki zębowe odsłaniają się, co z kolei prowadzi do ból zębów i dziąseł. Ból, który pojawił się w wyniku nadwrażliwości zębów, zazwyczaj lokalizuje się w okolicy przyszyjkowej zębów.

Do takiego bólu i dyskomfortu może dojść na skutek ubytku szkliwa lub jego nadmiernego starcia. Bardzo często do nadwrażliwości zębów dochodzi po wykonaniu zabiegu wybielania zębów. Kolejną przyczyną mogą być choroby przyzębia, wtedy linia dziąseł zaczyna się cofać, a korzeń zębów jest odsłonięty. Gdy problem jest dokuczliwy, nie ma co zwlekać. Najlepiej udać się do dentysty, który odnajdzie przyczynę i powie, co zrobić żeby było lepiej.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/mloda-i-zadbana-skora-ciala-jak-to-osiagnac/

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Na pewno zażywanie tabletek przeciwbólowych nie jest dobrym rozwiązaniem, głównie dlatego że nie przynosi efektów. Podstawą jest odnalezienie przyczyny, dopiero wtedy możemy przejść do leczenia.

Do uśmierzania bólu, który został wywołany nadwrażliwością zębów stosuje się preparaty miejscowe, ale dobrać powinien je lekarz. W składzie takich preparatów znajdziemy zazwyczaj związki fluoru. Do tego należy myć zęby tylko miękką szczoteczką i używać irygatora do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Higiena jest bardzo ważna, gdy jest nieprawidłowa może doprowadzić do ścierania powierzchni zębów, a w wyniku tego nadwrażliwość będzie większa.

Oprócz leczenia miejscowe, gdy ono nie pomaga, a nadwrażliwość jest nie do zniesienia, lekarz może zaproponować leczenie metodami fizykalno-chemicznymi. Najczęściej stosowane to: elektroforeza, laser lub elektroanestezja.

Źródło: https://www.kreciolek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here