Kierowco, poznaj 4 sposoby na tańsze OC

Czy wiesz, że zgodnie z szacunkami UFG po polskich drogach porusza się około ćwierć miliona kierowców bez ważnej polisy OC? Pamiętaj, że taka sytuacja równa się wysokiemu mandatowi – zamiast więc ryzykować, lepiej poszukać taniego OC, na które będzie Cię stać. Oto 4 sposoby, które Ci na to pozwolą!

Cały pakiet czy samo OC?

Wydaje Ci się, że nie stać Cię na pełen pakiet ubezpieczenia samochodu, dlatego też szukasz samego OC? Uważaj, bardzo często okazuje bowiem, że oferty w komplecie z AC są po prostu korzystniejsze, a Assistance jest oferowane jako gratis – szkoda więc nie skorzystać z takiej okazji. Zamiast więc na starcie odrzucać oferty pełnego ubezpieczenia, zastanów się nad nimi i przemyśl wszystkie korzyści, które Ci dają – być może taka oferta będzie korzystniejsza nie tylko dla Twojego bezpieczeństwa, lecz także dla portfela.

Porównuj oferty od różnych ubezpieczycieli

Po skończonym okresie ubezpieczenia spytałeś o możliwość przedłużenia umowy, lecz niemile zaskoczyła Cię zaproponowana wysokość składki? Pamiętaj o tym, że wcale nie musisz się na nią godzić – zamiast tego masz prawo rozejrzeć się wśród innych ofert na rynku i poszukać korzystniejszej. A uwierz nam, że mnogość dostępnych ofert niemalże zapewnia Ci znalezienie korzystniejszej propozycji.

Cały pakiet czy samo OC

Gdzie szukać polis OC? Porównaj różne ubezpieczenia w porównywarce KioskPolis! Znajdziesz tam wszystkie najpopularniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe oraz szeroki zakres ofert – wraz z wyszczególnionymi warunkami i składkami. Wystarczy tylko podać kilka informacji o swoim samochodzie, a otrzymasz konkretne propozycje od ubezpieczycieli – wszystko w jednym miejscu i bez zbędnych formalności.

Co ze zniżkami?

Z pewnością jesteś świadomy tego, że bez zniżek nie sposób znaleźć korzystnej oferty ubezpieczeniowej. Warto więc starać się o to, by je zbierać. Pamiętaj o tym, że każdy rok bezszkodowej jazdy równa się dużej uldze dla Twojego portfela przy wykupowaniu polisy. Uwaga – zniżki możesz zacząć zbierać jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia. Wystarczy, że staniesz się współwłaścicielem motocykla lub przyczepki samochodowej. Dzięki temu za swoje pierwsze w życiu OC zapłacisz już nieco mniej.

Porównuj oferty od różnych ubezpieczycieli

A może współwłaściciel?

Jesteś młodym kierowcą i nie masz jeszcze żadnych zniżek? A może w ubiegłym roku spowodowałeś jakąś kolizję i straciłeś większość z uzbieranych procentów? Spokojnie – choć w obie z tych sytuacji nie należą do najkorzystniejszych, istnieje sprytny sposób na wybrnięcie z nich. Wystarczy tylko dopisać do dowodu rejestracyjnego samochodu drugiego współwłaściciela, który jest bardziej doświadczonym kierowcą i posiada uzbierane zniżki. W ten sposób jego zniżki automatycznie obejmą Twój pojazd – nawet jeśli za kierownicą będziesz się znajdować Ty. Uważaj jednak podczas sprzedawania i wyrejestrowywania auta – w obu tych sytuacjach będą potrzebne podpisy obu współwłaścicieli. W przeciwnym razie umowa kupna-sprzedaży staje się nieważna.

Jak widać istnieje wiele sposobów na to, by płacić mniej za OC. Wypróbuj je – a będziesz cieszyć się bezpieczeństwem podczas jazdy samochodem i ulgą dla swojego portfela!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here