Mroźny poranek i odpalanie auta.

Gdy przychodzi zima i niskie temperatury, niektórzy kierowcy dowiadują się nagle o tym, że ich akumulatory są bardzo słabe. Latem tego w ogóle nie widać i bardzo słaby aku samochodowy potrafi sobie poradzić z zapaleniem silnika. Co innego w zimie.Warto zatem sprawdzić, czy nasze akumulatory są sprawne. Przed okresem zimowym można taki akumulator samochodowy doładować za bardzo małą kwotę. Jeśli jest w nim odpowiedni poziom elektrolitu i akumulator nie ma wiele lat, powinien starczyć na okres zimowy. Nowoczesne akumulatory wytrzymują kilka lat bez żadnego problemu. Nie trzeba nic z nimi robić. Są to tak zwane akumulatory bezobsługowe. W starszych wersjach trzeba było dolewać wody lub elektrolitu. Bateria akumulatorowa jest urządzeniem, o które należy dbać. Co jakiś czas należy sprawdzać, czy nie ma jakichś zaśniedzeń na styku klemy i bolca od akumulatora. Takie wykwity mogą prowadzić do gorszego poboru prądu lub ucieczki prądu z akumulatora. Czy warto brać go ze sobą, gdy są ostre mrozy w nocy? Jeśli chce nam się odkręcać śruby, możemy tak robić. Na pewno będziemy mieć większe szanse na to, że odpalimy dnia następnego.

2fast.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here