Określenie męski kosmetyk budzi różne emocje. Jedni mężczyźni chętnie odwiedzają drogerie i przeglądają nowości kosmetyczne skierowane specjalnie do nich, inni krzywią się na sam dźwięk słowa pielęgnacja. Niektórzy panowie mają osobną półkę w łazience przeznaczoną na swoje kremy, żele i dezodoranty, inni ukradkiem podbierają kosmetyki swojej partnerce. Wielu facetów wprawdzie nie widzi niż złego w dbałości o skórę i włosy, ale zwyczajnie nie ma pojęcia, po jakie specyfiki warto sięgnąć. A Ty, czy wiesz, jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Żel do mycia twarzy zamiast mydła

Po umyciu twarzy mydłem, pH Twojej skóry rośnie i w konsekwencji zewnętrzna warstwa naskórka przepuszcza więcej wody. Twoja skóra traci nawilżenie, co powoduje uczucie ściągania, swędzenia i pieczenia. Podwyższone pH stwarza również przyjazne środowisko do rozwoju ognisk zapalnych, dlatego – mimo codziennej higieny – możesz zauważyć na swojej twarzy liczne wypryski. W takim razie jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna? Jeśli chcesz zadbać o właściwe nawilżenie skóry i przy okazji uniknąć nieestetycznych pryszczy, zamień mydło na żel lub piankę do mycia twarzy. Oczywiście wybieraj kosmetyki w wersji men.

Lekki krem do twarzy dla mężczyzn

Kremy do twarzy przeznaczone dla kobiet często mają gęstą i tłustą konsystencję, za czym mężczyźni raczej nie przepadają. Dlatego kremy, które znajdziesz w dziale męski, przypadną Ci do gustu ze względu na ultralekką formułę. Taki kosmetyk często przypomina żel lub emulsję, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na twarzy. Pielęgnuje i odżywia skórę, a jednocześnie pozostaje niewidoczny, co bardzo odpowiada każdemu mężczyźnie. Jeśli nie wiesz, na który krem się zdecydować, czytaj etykiety. Twoja skóra świeci się o każdej porze dnia i nocy? Odpowiedni dla Ciebie będzie krem matujący. Jeśli dużo czasu spędzasz na dworze, koniecznie sięgnij po krem z filtrem UV. Natomiast jeśli potrzebujesz konkretnego kremu dla skóry dojrzałej, szukaj w składzie antyoksydantów – witaminy E, C i flawonoidów.

Dobry balsam po goleniu

Jakich kosmetyków powinien używać każdy mężczyzna? Z pewnością żaden krem czy balsam po goleniu nie spowodują, że poczujesz się zniewieściały. Jeśli często się golisz, zainwestuj w dobry (a więc i drogi) balsam, które będzie zapobiegał utracie nawilżenia i swędzącym krostkom. Taki kosmetyk ukoi Twoją skórę i złagodzi podrażnienia spowodowane tarciem maszynki o naskórek. Uważaj na wody po goleniu na bazie alkoholu, gdyż przyczyniają się do przesuszenia, podrażniają i alergizują skórę twarzy.

Pielęgnujący krem do rąk

Kobiety zwracają baczną uwagę na stan męskich dłoni, dlatego krem do rąk z pewnością powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Z racji niewielkiej ilości gruczołów łojowych, skóra dłoni jest słabo nawilżona i gorzej chroniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli rzadko nosisz rękawiczki lub pracujesz fizycznie, Twoje dłonie są szczególnie mocno narażone na wiatr, niską temperaturę i ucisk. W tej sytuacji z pewnością warto zainwestować w dobry krem do rąk, który pomoże Ci zlikwidować odciski, a także zapobiec łuszczeniu i pękaniu skóry dłoni. W okresie letnim i na przesuszoną skórę stosuj krem o właściwościach nawilżających, z kolei w zimie sięgaj po krem natłuszczający.

Do podstawowych kosmetyków, jakich powinni używać mężczyźni należą także żel pod prysznic, antyperspirant i szampon. Większość panów nie uważa tych specyfików za urągających ich męskości, dlatego chętnie je kupują i nie muszą sięgać po kosmetyki partnerki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here