Wszyscy, którzy są aktywni fizycznie, muszą mieć dopasowaną dietę dla siebie, tak aby nie przeszkadzała, ale wspomagała organizm, podczas wysiłku. Dobrze będzie jak zwrócisz uwagę na porcję swojego jedzenia. Możesz jeść nawet do 7 posiłków dziennie. Unikaj napoi gazowanych, i produktów, które mają składniki wysokokaloryczne. Potrawy, które możesz spokojnie dołączyć do tej diety to :pieczywo pełnoziarniste, makarony, różnego rodzaju kasze. Musisz jednak też zredukować spożywanie słodyczy, które zgubnie działają na Twój organizm. Unikaj też spożywania soli, która powoduje podwyższenie ciśnienia krwi, co może być dla nas niebezpieczne. Stosuj zamiast tłuszczu, oleje roślinne i oliwy. Dobrym produktem są również ryby. Musisz też wymierzyć odpowiednią ilość posiłków, ile jest Ci potrzebne i w jakiej ilości, tak aby nie było, ani za dużo, ani za mało. Dobrze będzie jak skonsultujesz się z dietetykiem, który poradzi co dokładnie i kiedy możesz jeść. Gdy biegasz tracisz sporo energii ,twój organizm jest zmęczony i potrzebuje się dobrze i zdrowo odżywić. Dlatego tym bardziej musisz być ostrożny przy doborze diety dla swojego organizmu. Musisz też mieć na uwadze to ile czasu zajmuje Ci uprawianie sportu, ile pochłania Twojej energii, tak byś mógł dokładnie sobie dobrać odpowiednią dla ciebie dietę, by pomogła utrzymać Twój organizm w formie. Nie łatwo jest dobrać dla siebie odpowiednią dietę, dlatego warto jest jednak wcześniej skonsultować się z dietetykiem, który wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

suplementyzdrowia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here