Oczekując przyjścia na świat maleństwa, które jeszcze jest w brzuszku każdy rodzic chce jak najlepiej przygotować się na jego przyjście. Jeśli jest to pierwsze dziecko, nie do końca jeszcze nowo upieczeni rodzice nie zawsze wiedzą co należy kupić jako wyprawka dla niemowlaka.

Co jest najważniejsze?

Po pierwsze niewątpliwa rzeczą jaką trzeba kupić jest wózek dla dziecka. Ale o tym raczej każdy wie, bo przecież kiedy maluszek jeszcze jest w brzuchu dokładnie wiemy jaki wózek nam sie podoba.

Ale, co kupić dalej?

Po drugie oczywiście łóżeczko dziecięce oraz wszelkie meble na ciuszki, czyli jakieś szafki, komody, regały i inne.

Jeśli chodzi natomiast o same ubranka dla niemowlaka, to nie ma za bardzo co szaleć. Jeśli jednak znamy już płeć naszej pociechy możemy ustawić zakupy choćby pod względem koloru.

Na pewno zabraknąć nie może śpioszków, pieluch, bodów z długim i krótkim rękawem, rożka, ciepłych skarpetek, cienkich czapeczek, malutkich spodenek i sweterków oraz bluz. To tylko najważniejsze ubranka dla naszej pociechy

Ważne jest również czy nasze dziecko rodzi się zimą, latem i inną porą roku. Wtedy należy dobrać odpowiedniej wielkości grube lub cieńsze rzeczy.

Dodatkowo wyprawka dla niemowlaka to płyny do kąpieli, oliwki, pieluszki, kremy, balsamy, waciki i cały szereg pozostałych kosmetyków potrzebnych w pierwszych miesiącach życia naszego maluszka.

Warto przemyśleć te zakupy już wcześniej (nie tylko wózek dla dziecka, ale przede wszystkim ubranka dla niemowlaka), przed narodzinami, ponieważ później może być to nie tylko trudne do zrealizowania, ale przede wszystkim to będzie już wtedy potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here