ubrania na lato

Kilkanaście dni temu rozpoczęliśmy wakacje. Kiedy dni zaczynają być coraz bardziej ciepłe, zaczynamy sięgać po lżejsze części swojej garderoby. Dobierając odpowiednie ubranie letnie będziemy wyglądać gustownie, ale też będziemy czuć się komfortowo. Ubrania na lato z włókien naturalnych to najlepsze rozwiązanie, które możemy podarować swojej skórze. Komfort, odpowiedni chłodzenie oraz brak skutków ubocznych w postaci alergii to korzyści, które wynikają z noszenia ubrań z naturalnych materiałów. Nasza skóra po prostu je kocha. 

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/ubrania-na-lato-z-naturalnych-wlokien/ 

Po jakie materiały warto sięgać? 

Kupując ubrania z naturalnych włókien, powinniśmy skupić się na materiałach takich jak: 

Len – to tkanina idealna na upalne dni. Nie elektryzuje się, nie powoduje stanów alergicznych, a także jest przewiewna. Dodatkowo chroni przed promieniowaniem UV i ma bardzo wysoką hydrmoskopijność, czyli daje chłód, mimo gorących dni. Poza tym len jest materiałem bardzo przyjaznym dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest absolutnym plusem. 

Bawełna – jest to niekwestionowana królowa świata naturalnych materiałów na lato. Dzięki niej skóra oddycha, a w upalne dni doda przyjemnej wentylacji skórze. 

Wiskoza – to jedna z najpopularniejszych tkanin na lato. Wbrew pozorom jest ona sztuczna, a powstaje z włókien roślinnych. Jest nie tylko przewiewna, ale również lekka i chłonąca wilgoć. Często imituje ona jedwab, Więc znajdziemy ją zapewne wielu kreacjach wyjściowych. 

Dżersej – wyrabiany jest z włókien bawełnianych lub wełnianych. Jest on delikatny w dotyku miękki i trwały. Znajdziemy go zarówno w sukienkach, swetrach, spodniach czy kapeluszach. Materiał sam sobie jest bardzo przewiewny i przyjemny w noszeniu. 

Seersucker – to tkanina gofrowana. Jest to bawełniany materiał, który nie przylega do ciała, a delikatnie od niego odstaje. Znajdziemy go nie tylko w sukienkach i topach, ale również koszulach. Ogromną zaletą tego rodzaju materiału jest to, że nie musimy go prasować. 

Materiały, których lepiej unikać

Co również materiały, przez który nasza skóra nie czuję się najlepiej. Lepią się, kiedy jest za ciepło oraz nie oddychają i pozostawiają duży dyskomfort. Takie materiały to na przykład: 

  • akryl 
  • poliester 
  • nylon 
  • konwencjonalna bawełna 

Zanim wybierzemy ubranie na lato, które wpadło nam w oko, koniecznie powinniśmy zerknąć na metkę, a dokładniej na to, z czego ubranie jest wykonane. Tam znajduje się informacja o sposobie prania oraz prasowanie czy suszenia. Jednak najbardziej powinno zainteresować nas to, co napisane jest najmniejszym druczkiem, czyli skład. 

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/spodnie-na-lato-lniane-czy-bawelniane/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here